Wczoraj i dzisiaj

W 2012 roku udzieliliśmy drobnej pomocy finansowej kilkudziesięciu obłożnie  chorym, na łączną kwotę 13 067 zł. Pomogliśmy  tym chorym zakupić materace przeciwodleżynowe, co uchroniło ich przed dodatkowymi cierpieniami.

W sierpniu 2013 r. sfinansowaliśmy wakacje nad Bałtykiem dla jednej rodziny zastępczej

W 2013 i w 2014 roku rozpoczęliśmy drobne akcje pomocy dla dzieci z  Domu Dziecka w Orzeszu:
  • Kuba Koss, były mistrz Polski, prowadzi trening kendo - sztuki walki mieczem samurajskim dla chłopaków z Domu Dziecka w Orzeszu.
  • Pani Agata Śmiłowska doświadczona instruktorka tańca prowadzi zajęcia taneczne dla dziewczynek  z Domu Dziecka w Orzeszu. Podopieczne Pani Agaty czynią błyskawiczne postępy i już po kilku miesiącach uświetniły memoriał Karola Łaty w Hospicjum Cordis w Katowicach

Od 2014 roku pensjonat Państwa Teresy i Mieczysława Laszuk położony w Karwieńskich Błotach Drugich przyjmuje na wypoczynek rodziny zastępcze z dziećmi, kierowane przez Fundację. Należy mocno podkreśli, że właściciele robią to całkowicie nieodpłatnie.
Karwieńskie Błoto Drugie to urokliwa miejscowość, która z uwagi na bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego zachowuje swój cichy, spokojny klimat. Próżno tam szukać obskurnych straganów, smażalni ryb i innych podobnych obiektów. Długa piaszczysta plaża jest zazwyczaj pusta, przyciąga raczej kitesurferów i windsurferów niż gęste tłumy plażowiczów.  W miejscowości tej w dniu śmierci Wojtka Kozuba i Michała Jaworskiego powstała idea utworzenia Fundacji ich imienia. Dlatego też właśnie na Karwieńskich Błotach skupiała się będzie w przyszłości działalność Fundacji.

jutro

W przyszłości planujemy nadal wspierać dzieci z Domów Dziecka.