Wczoraj i dzisiaj

W 2012 roku udzieliliśmy drobnej pomocy finansowej kilkudziesięciu obłożnie  chorym, na łączną kwotę 13 067 zł. Pomogliśmy  tym chorym zakupić materace przeciwodleżynowe, co uchroniło ich przed dodatkowymi cierpieniami.W sierpniu 2013 r. sfinansowaliśmy wakacje nad Bałtykiem dla jednej rodziny zastępczejW 2013 i w 2014 roku rozpoczęliśmy drobne akcje pomocy dla dzieci z  Domu Dziecka w Orzeszu:
  • Kuba Koss, były mistrz Polski, prowadzi trening kendo - sztuki walki mieczem samurajskim dla chłopaków z Domu Dziecka w Orzeszu.
  • Pani Agata Śmiłowska doświadczona instruktorka tańca prowadzi zajęcia taneczne dla dziewczynek  z Domu Dziecka w Orzeszu. Podopieczne Pani Agaty czynią błyskawiczne postępy i już po kilku miesiącach uświetniły memoriał Karola Łaty w Hospicjum Cordis w Katowicach


Od 2014 roku pensjonat Państwa Teresy i Mieczysława Laszuk położony w Karwieńskich Błotach Drugich przyjmuje na wypoczynek rodziny zastępcze z dziećmi, kierowane przez Fundację. Należy mocno podkreśli, że właściciele robią to całkowicie nieodpłatnie.
Karwieńskie Błoto Drugie to urokliwa miejscowość, która z uwagi na bliskość Nadmorskiego Parku Krajobrazowego zachowuje swój cichy, spokojny klimat. Próżno tam szukać obskurnych straganów, smażalni ryb i innych podobnych obiektów. Długa piaszczysta plaża jest zazwyczaj pusta, przyciąga raczej kitesurferów i windsurferów niż gęste tłumy plażowiczów.  W miejscowości tej w dniu śmierci Wojtka Kozuba i Michała Jaworskiego powstała idea utworzenia Fundacji ich imienia. Dlatego też właśnie na Karwieńskich Błotach skupiała się będzie w przyszłości działalność Fundacji.

Powrót
jutro

jutro

W przyszłości planujemy nadal wspierać dzieci z Domów Dziecka.
Więcej informacji